Jason a Metallicáról: „Elég bátor voltam meghozni egy döntést, ami mindannyiunkat megmentett”
Jason Newsted a mai napig élete egyik legjobb döntésének tartja, hogy kilépett a Metallicából. A basszusgitáros hosszas kihagyás után, nyáron ismét turnézni fog Észak-Amerikában.
Hírek
In Abhorrence: itt a harmadik szám az új Nightrage-ről
The Venomous lesz a címe a görög-svéd melo-deathster Nightrage új nagylemezének, amely március 31-én jelenik meg. A már ismert két szám mellett máris meg lehet hallgatni az In Abhorrence című dalt is.
Dying In A Red Room: új videó 2017 egyik legmegosztóbb lemezéhez
Tegnap végre megjelent a Suicide Silence új nagylemeze, amely már az elsőként bemutatott számok alapján is az év egyik legmegosztóbb albuma lesz. A zenekar Ross Robinson producerrel készítette el az anyagot, amelyhez most elkészült a Dying In A Red Room videóklipje.
„Minden nap frissen, egy új ötlettel érkeztünk a stúdióba, amit aztán kidolgoztunk”
Március 17-én jön ki a Doug Pinnick, George Lynch és Ray Luzier nevével fémjelzett KXM projekt második albuma. Az elődjéhez hasonlóan elszabadultan zeneinek, súlyosnak, jammelősnek ígért Scatterbrain albumról máris meg lehet hallgatni a Noises In The Sky című szerzeményt.
„Ezen az albumon szerepel az eddigi legnagyszabásúbb és legambíciózusabb dalunk is”
Meglehetősen hosszú kihagyás után, március 31-én jelenik meg a Los Angeles-i Warbringer ötödik nagylemeze. A zenekar elég alaposan átalakult felállásban készítette el a Woe To The Vanquishedet, amelyről Shellfire címmel most bemutatták a második számot is.
Hallgasd meg a Sinner új albumának címadóját!
Tequila Suicide címmel jelenik meg március legvégén a Sinner új lemeze. A zenekar most közzétette a címadó szerzeményt a számos vendéget felvonultató albumról.
Karrierje egyik legsúlyosabb albumát adja ki májusban a Seether
Május 12-én új lemezzel jelentkezik a Seether. A Poison The Parish már a hetedik lesz a sorban a dél-afrikai eredetű zenekartól, és a Let You Down című első számot máris meg lehet hallgatni róla.
A Bring Me The Horizon frontembere vendégeskedik a While She Sleeps új dalában
Április 21-én jelenik meg az angol modernmetalos/metalcore-os While She Sleeps harmadik nagylemeze. A You Are We címet kapott albumról most a negyedik darabot is bemutatták Loz Taylorék, benne egy illusztris vendéggel.
Steven Adler: „Megfordult a fejemben, hogy lelököm Frank Ferrert a lépcsőn”
Az utóbbi napokban elkezdett interjúkat adni Steven Adler, a Guns N’ Roses eredeti dobosa. Nagyon úgy fest, hogy amennyiben Steven tartja magát a szavához, sajnos Európában aligha láthatjuk majd társaival a nyáron – és pár mondata után lehet, hogy annyira hívni sem fogják már…
Everybody Dies: a második szám is megérkezett az új Ayreon-műről
Meghallgatható egy Everybody Dies című dal az Ayreon új albumáról. Arjen Lucassen friss konceptalbuma The Source címmel jelenik meg április végén, és természetesen ismét tele lesz illusztris vendégekkel.
Schizomaniac: friss dal a ma megjelenő Six Feet Under-lemezről
Ma jelenik meg hivatalosan a Metal Blade-nél a Six Feet Under új albuma, amely immáron a tizenkettedik lesz a sorban Chris Barnes mestertől. A lemezről most meghallgatható a negyedik szám is, mégpedig egy különleges, zenekari playthrough-videó keretében..
No Surrender: új dal az Art Of Anarchy szupergrouptól
Március 24-én jelenik meg az Art Of Anarchy új nagylemeze, a The Madness, amelyről most bemutattak egy újabb dalt. A Ron „Bumblefoot” Thalt és John Moyert is soraiban tudó csapat új frontembere Scott Stapp, aki a néhai Scott Weiland örökébe lépett a zenekarban.
Augusztusban pótolja elmaradt budapesti koncertjét a The Dillinger Escape Plan
Pótolja elmaradt európai fellépéseit a The Dillinger Escape Plan. A szerencsétlen, de hálistennek komoly személyi sérüléssel nem járó lengyelországi közúti baleset miatt elmaradt, február 17-i A38-as koncert helyett augusztus 11-én rendezik meg a budapesti bulit.
Anthrax: „Milyen kaszálás? Nem arénákban játszunk…”
Hamarosan ismét Budapesten játszik az Anthrax, akik aktuális turnéjukon nem a tavalyi For All Kings albumot, hanem az idén harmincéves Among The Livinget állítják a fókuszba. Frank Bello basszer szerint mindez kizárólag a rajongók érdekében történik.
„Igazi érzelmi hullámvasút volt számomra rögzíteni ezt a lemezt”
Május 26-án jelenik meg a Nuclear Blastnél a harmadik Avatarium-nagylemez. Az album címe Hurricanes And Halos lesz, és teljesen analóg módszerrel rögzítette a zenekar.
„Kétségtelenül ez az eddigi legerősebb felállásunk, nincsenek hiányzó darabok vagy gyenge láncsszemek”
Április 14-én, hosszas tologatás után végre tényleg megjelenik a kanadai Infernäl Mäjesty új nagylemeze. A No God állítólag a legjobb produktum lesz a kultikus thrash/death-fogattól a klasszikus None Shall Defy óta.
Tizenhét év után folytatja a Relationship Of Commandet az At The Drive-In
In•ter a•li•a címmel, május 5-én jelenik meg az At The Drive-In új nagylemeze, amelyről egy dalt máris meg lehet hallgatni. A texasi alter/poszt-hardcore-osok legutóbbi anyaga a 2000-es, mára klasszikussá érett Relationship Of Command volt.
Kálmán Kata a Perfect Symmetry új énekese
Női frontembert igazolt a Perfect Symmetry a tavaly távozott Kovács Attila helyére. A pécsi progmetalosok új énekese Kálmán Kata, aki már a második hölgy ezen a poszton.
Kilmister: Vixen / Slaughter kollaboráció Lemmy emlékére
Kilmister a címe annak a dalnak, amelyet a Vixen dobosa, Roxy Petrucci írt VIP Aftershow nevű saját zenekarával, és alább meghallgatható. A szám érdekessége emellett, hogy Mark Slaughter énekel benne.
Lars: „Gaga azt mondta nekem: valamit csinálnunk kell még egyszer közösen”
Noha akadtak bizonyos technikai problémák a Metallica és Lady Gaga Grammy-gálán lejátszott közös produkciója körül, Lars Ulrich szerint mind a zenekar, mind az énekesnő számára egyértelmű: valamikor együtt kell még dolgozniuk a jövőben.
Május végén jön az új Sólstafir
Május 26-án, Berdreyminn címmel jelenik meg az izlandi Sólstafir új albuma. A cím hevenyészett fordításban körülbelül annyit jelent, mint „közelgő események megálmodója".
Tägtgren nem biztos benne, hogy lesz még Hypocrisy-lemez
Hamarosan Budapesten is fellép a Painnel Peter Tägtgren, aki azonban most másik csapatával, a Hypocrisyvel kapcsolatban tett közzé egy rövid nyilatkozatot. Ennek alapján könnyen lehet, hogy a 2013-as End Of Disclosure az utolsó lemez volt a sorban a bandától...
Alex Websterről neveztek el egy gigászi ősférget
Újabb rockzenészről neveztek el egykori élőlényt: a szerencsés alany ezúttal a Cannibal Corpse basszere, Alex Webster, akinek nevét innentől fogva egy kihalt, gigászi ősféreg viseli.
Pénteken jön az Armored Saint koncertalbuma, hallgasd meg róla az egyik legjobb dalukat!
Carpe Noctum címmel hozza ki február 24-én új koncertlemezét az Armored Saint. A zenekar 1989 óta nem jelentetett meg hivatalos élő anyagot, és a friss produkcióról máris meg lehet nézni a Last Train Home felvételét.
Stand And Fight: kosztümös, sárkányölő metal a Bloodboundtól
Február 24-én jelenik meg a svéd Bloodbound új albuma. A War Of Dragons lemez Stand And Fight című dalát máris bemutatta a csapat, akik április 2-án Budapesten is fellépnek.
Backroads Of My Mind: új szólódal Greg Graffintől
Millport címmel szólóalbummal jelentkezik márciusban Greg Graffin. A Bad Religion frontembere nyáron zenekarával is fellép a Szigeten, önálló lemezéről pedig máris meghallgatható egy újabb szám.
Készül az új Arch Enemy: „Nagy váltásra nem kell számítani, de a következő szintre léptünk”
Hamarosan új DVD-vel jelentkezik az Arch Enemy, de már elég jól áll a csapat a következő album munkálataival is. Mike Amott szerint az album kissé erőteljesebb és talán derűsebb is lesz a legutóbbinál.
„A zene nagyjából az Iron Maiden, a Black Sabbath és a Cypress Hill keveréke”
Már tavasszal megjelenik a Powerflo debütáló albuma. A zenekarban a Cypress Hillből ismert Sen Dog, Christian Olde Wolbers (ex-Fear Factory) és Billy Graziadei (Biohazard) egyesítette erőit.
633. oldal / 1035