Jason a Metallicáról: „Elég bátor voltam meghozni egy döntést, ami mindannyiunkat megmentett”
Jason Newsted a mai napig élete egyik legjobb döntésének tartja, hogy kilépett a Metallicából. A basszusgitáros hosszas kihagyás után, nyáron ismét turnézni fog Észak-Amerikában.
Hírek
Új dal a Behemoth őszi lemezéről: „Valódi szónikus tornádó ilyen háborús időkben”
Szeptember 16-án új albummal jelentkezik a Behemoth. A zenekar most bemutatott egy friss szerzeményt az Opvs Contra Natvramról.
Atkins és Martensson: augusztusban jön a hármas Nordic Union
Animalistic címmel jelenik meg nyár végén a Nordic Union harmadik lemeze. A projekt két arca Erik Martensson gitáros/dalszerző és Ronnie Atkins énekes.
Hat év után érkezik az új Sahg, két dal is meghallgatható
Október 21-én új lemezzel jelentkezik a Sahg. A norvég doomsterektől már két dal is meghallgatható.
„Habár mindössze ötperces, mégis nagyon drámai a dal”
Augusztus 26-án jelenik meg a Peaceville-nél a Sigh új lemeze. A japán blackerek most bemutatták a Shiki első dalát.
Jövő héten itt az új Candy, hallgasd meg a World Of Shit című dalt!
Június 24-én jelenik meg a Candy új lemeze. A Heaven Is Here-ről most bemutatták a harmadik számot.
Sikeres volt Ozzy Osbourne újabb műtétje
Újabb nagyszabású műtéten esett át Ozzy Osbourne. A 73 éves énekes állítólag jól van, és fel fog épülni.
„Visszatekintünk gyermekkorunk félresikerült, nagyszabású tervekkel, megmagyarázhatatlan zúzódásokkal, kezeletlen sérülésekkel teli nyaraira”
Második új dalát is közzétette a Clutch. Magáról az új nagylemezről egyelőre nem tudni sokat, de minden bizonnyal még idén megjelenik.
„Szép, új egyenruhában tértünk vissza, és minden irányban tettünk egy lépést”
Június 17-én új lemezzel jelentkezik a Civil War. Az Invaders az első album a sorban a csapattól az új frontemberrel, Kelly Sundown Carpenterrel a mikrofonnál.
Sinners Hymn: új dal Orianthi hollywoodi koncertanyagáról
Július 15-én koncertlemezzel jelentkezik Orianthi. A Live From Hollywoodról máris megtekinthető egy újabb ízelítő.
„Thrash metal mészárlásként indul a szám, majd egyre súlyosabb és súlyosabb lesz, ahogy kibontakozik”
Augusztus 19-én új lemezzel jelentkezik a Conan. A brit doomsterek legutóbbi albuma négy éve jött ki.
Dickinson nem tartja elképzelhetetlennek, hogy más is énekeljen az Iron Maiden koncertjein
Nem tartja elképzelhetetlennek Bruce Dickinson, hogy a jövőben esetleg kisegítő énekessel álljon ki az Iron Maiden, amennyiben ő már nem bírja a gyűrődést. Az énekes emlékeztetett: az ilyesmi egyáltalán nem példa nélküli a rockszakmában.
Jordan Mancino is búcsút intett az As I Lay Dyingnak
Új felállásban turnézik az As I Lay Dying, ahonnan a pár hete kilépett Josh Gilbert basszusgitáros után Jordan Mancino dobos is eltűnni látszik. A háttérben rendezetlen nézeteltérések állnak.
„Akadnak ugyan lágyabb pillanatok is a lemezen, de azok is elég szúrósak”
Banefyre címmel jelenik meg szeptember 9-én a Crippled Black Phoenix új albuma. A zenekar máris bemutatta az első számot a lemezről.
„Kockázatos ilyeneket mondani, de ez az eddigi legsúlyosabb és egyben legmelodikusabb számunk!”
Új dallal jelentkezett az Ov Sulfur. A csapat új albuma a Century Mediánál érkezik még idén.
„Teljes erőbedobással tértünk vissza, hogy bemutassuk nektek ezt a könyörtelenül agresszív új dalt”
Stench Of Death címmel új dalt mutatott be a Carnation. A zenekar már nagyban dolgozik az új albumon.
A Red Swamp nyerte az idei Wacken Metal Battle Hungaryt
A Red Swamp nyerte az idei Wacken Metal Battle tehetségkutató hazai fordulóját. A zenekar így részt vehet augusztusban a világ legnagyobb metálfesztiválján.
State Of Slow Decay: új számmal jelentkezett az In Flames
State Of Slow Decay címmel új dalt mutatott be az In Flames. A zenekar új albuma hamarosan megjelenik.
Jövő nyáron Európában is együtt koncertezhet a Mötley Crüe, a Def Leppard és a Poison
Kétszeres elhalasztás után e héten végre elstartol Észak-Amerikában a Mötley Crüe, a Def Leppard és a Poison nevével fémjelzett The Stadium Tour. Phil Collen szerint nem kizárt, hogy a zenekarok jövőre Európába is átjönnek ebben a felállásban…
„Rejlik a zenében valami, ami minden lehetséges módon hatással van az emberre”
Venus 5 néven fut a Frontiers legújabb szerzeménye. A csupa lányból álló zenekar első lemeze június 10-én jelent meg, és most végighallgatható.
Sunstorm: jön a második album Ronnie Romeróval a fronton
Augusztus 5-én jelenik meg a Frontiersnél a Sunstorm új albuma. A Brothers In Arms már a második anyag a projekttől Ronnie Romero énekével.
Kenny G is vendégszerepel az Imperial Triumphant új dalában
Új lemezzel jelentkezik július 22-én a kísérleti extrém muzsikában utazó Imperial Triumphant. Érdekesség, hogy a zenekar friss klipdalában a szaxofonlegenda Kenny G is vendégszerepel.
„Annak éreztem szükségét, hogy olyan zenét játsszak, amin felnőttem”
Meghallgatható a Dead Eye Creek zenekar első dala. A csapatban a Satyricont és a Triptykont megjárt zenészeket találunk.
Hollywoodi svédek: jön az új H.E.A.T
Augusztus 5-én jelenik meg a H.E.A.T új nagylemeze. A Force Majeure-ön ismét Kenny Leckremo hangja hallható.
„Ezt a zenekart a szoros barátság tartja össze”
Brotherhood címmel jelenik meg július 15-én a Sinner új lemeze. A Brotherhood című szám most meghallgatható.
„Ösztönösen gitárorientáltabb irányba akartam fordulni”
SiX By SiX néven fut Ian Crichton, Nigel Glockler és Robert Berry közös zenekara. Az első album augusztus 19-én jelenik meg.
Nem jön Budapestre júliusban a Cirith Ungol és a Night Demon
Két fellépés kivételével teljes európai turnéját törölte a Cirith Ungol és a Night Demon. A kultbandák tehát Budapestre sem jutnak el júliusban.
„A világ teljesen megőrült és folyamatosan változik, az Omens erre az állapotra reagál”
Omens címmel jelenik meg október 7-én a Lamb Of God új nagylemeze, és most meghallgatható róla az első dal. A zenekar augusztusban Budapesten is fellép a Kreator és a Cattle Decapitation társaságában.
235. oldal / 1035